חברת מקורות תבצע פרויקט תשתיות מים בהודו

הפרויקט, בהיקף של 3.3 מיליון דולר, הוא ההסכם האזרחי הראשון בין ישראל להודו, לאחר שראשי הממשלות של דתי המדינות נפגשו והסכימו עקרונית על קידום מיזמים משותפים

חברת מקורות חתמה על הסכם ראשון מסוגו עם מדינת מהארשטרה שבהודו, לביצוע תוכנית אב לאספקת מים בהיקף של 3.3 מיליון דולר. האזור הכלול בהסכם, הנקרא מרטוודה, משתרע על 60 אלף קמ"ר, יותר מפי שניים משטח מדינת ישראל. מדובר באזור יבש יחסית, שבו ממוצע הגשמים השנתי נע בין 200 ל־500 מ"מ - בדומה לממוצע הגשמים בארץ.
התוכנית תימשך שנתיים ותיתן פתרון לאספקת המים לכל המגזרים באזור, עם קדימות ועדיפות גבוהה לצריכה הביתית.
זהו אחד ההסכמים הראשונים שנחתמו בין ישראל להודו, שאינו מתחום הביטחון. בשני הצדדים הביעו תקווה כי הוא יסלול את הדרך להסכמים נוספים בין המדינות.
הפרויקט של מקורות בהודו הוא תוצאה של היחסים העסקיים והכלכליים המתפתחים בין המדינות, שראשיתם בביקור ראש ממשלת הודו, נרנדרה מודי, בישראל ביולי 2017 ובביקור הגומלין של ראש הממשלה בנימין נתניהו בינואר השנה, שבהם דנו בעיקר בשיתוף פעולה בין המדינות.
הודו הביעה עניין בתחום החדשנות, החקלאות והמים ונחתמו הסכמים להשקעות הדדיות בין המדינות כשהסכם מקורות הוא הסנונית הראשונה שבהם, אחרי שבעקיפין הודו תומכת במיזמים רבים של השקיה ישראלית בתחומה - תחום הנשלט על ידי ישראל.

הדפסה הורדה

לשאלות ופרטים נוספים

נא מלאו את פרטיכם ונציגינו ייצרו עמכם קשר בהקדם