מחקר: שתיית מים מותפלים גורמת לעלייה במחלות לב

על פי המחקר שנערך בקרב כ-180 אלף מבוטחי שירותי בריאות כללית, חלה עלייה של 10-6 אחוזים במספר החולים בקבוצה ששתתה מים שהותפלו

שתיית מים מותפלים גורמת לעלייה של כ-10% בחולים במחלות לב, כך עולה ממחקר חדש עליו פורסם ב"החדשות". המחקר, שנערך בקרב כ-180 אלף ישראלים, מצביע על מתאם בין אזורים בהם שותים מים מותפלים לבין אזורים בהם יש עלייה ניכרת במחלות לב.

החוקרים בדקו 178 אלף מבוטחים של שירותי בריאות כללית בשתי קבוצות, קבוצה אחת כללה שני אזורים בארץ שמקבלים מים מותפלים במשך שש שנים. הקבוצה השנייה כללה אזור שמקבל רק מים טבעיים. התוצאות הראו שבאזורים המותפלים היתה עלייה של שישה עד עשרה אחוזים במחלות לב בהשוואה לאזור שקיבל מים טבעיים.

על פי הדיווח, ארגון הבריאות העולמי פרסם כבר ב-2011 אזהרה שבתהליך ההתפלה מוצאים מינרליים חיוניים, כמו מגנזיום. הארגון המליץ להוסיף מגנזיום באופן מלאכותי.
גם לפני שנתיים פורסם מחקר המראה כי הוצאת המגנזיום מהמים המותפלים הביאה לעליית התמותה בקרב חולי לב. בעקבות אותו פרסום הורה רה"מ נתניהו לשר הבריאות דאז, יעקב ליצמן, להאיץ פיילוט להכנסת מגנזיום לאחד ממתקני ההתפלה. למרות זאת, עד היום פיילוט כזה מעולם לא יצא לדרך.

הדפסה הורדה

לשאלות ופרטים נוספים

נא מלאו את פרטיכם ונציגינו ייצרו עמכם קשר בהקדם