החיים כלמידה

אחד מהעובדים הוותיקים ביותר בארגון עובדי המים היה ראובן נווה ז"ל, שהלך לעולמו בשיבה טובה. ראובן היה אומר ש"כל החיים אנו לומדים ובסוף מתים טיפשים".

אני מבטיח לכם שראובן כלל לא היה טיפש, לא בימי חייו ולא על ערש דווי, והוא צדק בחלק מדבריו – אנו אכן עוסקים ללא הרף בלמידה.
אם נתבונן אפילו רק על תחום המים המצומצם שלנו (אך בעיניי, הרחב), נראה כי אנו למדים יומיום דברים חדשים: על מזג האוויר המשתנה סביבנו, על התקנות של רשות המים המשתנות חדשות לבקרים, על חידושים ופיתוחים טכנולוגים הבאים לייעל את מלאכתנו ולהיטיב עם חיינו אולם מחייבים אותנו ללמוד אותם לשם כך. שהרי אפילו את הרכבים שלנו כבר אי אפשר לתקן, כמו פעם, בעזרת פלייר וחוט ברזל.
ארגון עובדי המים, מאז יום הקמתו, עוסק בלמידה ובהנחלת הידע. לשם כך קיים "מים והשקיה", לשם כך קיימים ימי העיון המקצועיים וסיורי השטח שלנו ולשם כך יסדו קודמי את קורס הנדסאי קרקע ומים ברופין, לפני כמעט 40 שנה.
בהמשך ישיר לכך, ארגון עובדי המים עוסק בקורסים מקצועיים לאנשי השטח וזו כבר השנה השלישית בה אנו עושים זאת במשכננו הצנוע שבקיבוץ אייל.
במהלך שנים אלה הכשרנו וסיפקנו ארגז כלים מקצועי לעשרות רבות של לומדים. לצד קורסים אלה, מתקיימים גם קורסים למפעילי משאבות ולמקבלי החלטות בתחום ההתיישבות הכפרית, שגם הם מועברים ע"י מומחי הארגון, בביתנו הנוכחי.
גם עיתון זה מוקדש כולו ללמידה בנושאים השונים המוצגים לפניכם והם רבים ומגוונים. מעיסוק בנושאי חקלאות, תשתיות, סביבה ואקולוגיה, דרך טכנולוגיות ומחקרים חדשניים ועד לאתגרים עתידיים בתחום המים.
אני מציין בשמחה גם את תערוכת ווטק שגיליון זה יוצא בסמוך אליה. ווטק היא אבן דרך חשובה בעולם המים מבחינת הפיתוחים הטכנולוגיים, היזמות הישראלית וההזדמנויות העסקיות ובוודאי שגם יוצרת הזדמנויות להיכרות ולמפגשים בינאישיים לכל העוסקים בתחום המים על כל גווניו.
אאחל לכולכם קריאה נעימה ואת ידידי מתערוכת ווטק אברך בברכת הצלחה רבה. לסיום, בפרוש עלינו שנה חדשה, אני מבקש לאחל לכם קוראינו, ולכל בני ביתכם, שנת שגשוג, שלום והצלחה.

 

 

לשאלות ופרטים נוספים

נא מלאו את פרטיכם ונציגינו ייצרו עמכם קשר בהקדם