APOLLO - מוצר חדש של חברת 'רפאל תעשיות מגופים' הפתרון המושלם לאיתור "הלמי המים" (Water Hammer)

דלף בקווי מים מתרחשים בכל יום, בכל זמן וברחבי העיר. מערכות תשתית חקלאיות שונות סובלות גם הם מדלף ובזבוזי מים הנגרמים מניתוקי צנרת ופריצת קווים. מדוע זה קורה? שינוי במשטר הלחצים יוצר הלמים מסוגים שונים הם גורם מרכזי לפיצוץ בקווי הולכה.

מהו הלם מים? במערכות הולכת נוזלים קיימות תנודות לחץ המופיעות עקב שינויים פתאומיים בזרימה. כאשר התנודה היא חיובית (עליה בלחץ) עלולים להיווצר קרעים ודליפת מים בצנרת. תנודות אלו גורמות לאורך זמן לעומס מחזורי על הקווים, המגביר את ה"התעייפות" הקו ומגביר את חשיפתו לפיצוצים בעיקר בנקודות חולשה בו.
הסיבות הנפוצות לתופעת ההלם ולתנודות בלחצים הן בעיקר כאשר נוצר שינוי חד ובלתי צפוי בצריכה, סגירה ופתיחה של מגופים בפתאומיות וללא וויסות ושליטה בווסתי לחץ וכן שינויים יזומים במקורות אספקת המים (כיבוי והתנעת משאבות ושינוי חד במוצא בריכות אגירה).
הדליפות והפיצוצים בצנרת הנגרמים מהלמי מים הנם אחת הסיבות העיקריות לגידול בפחתי מים ויצירת מעמסה תקציבית על התאגיד, איבוד כמות גדולה של מים לחקלאי ופגיעה בגידולים השונים, העלולים לא לקבל את כמות המים המספקת הנדרשת, ולכן קיימת חשיבות גדולה מאוד באיתור מדויק ומהיר של התופעה.
חברת "רפאל תעשיות מגופים" משיקה בימים אלו מוצר חדשני - APOLLO (אפולו) הנותן מענה לאיתור בעיה זו.
APOLLO הינו אוגר נתונים סלולרי מתקדם בעל צריכת אנרגיה נמוכה במיוחד ורמת אטימות מרבית, המאפשר קריאה וניטור מרחוק של מגוון משתנים, כגון: מדי מים, צנרת ראשית, משדרי לחץ בקו מים, זיהוי הלמי מים, ועוד.
המערכת תדע לאסוף ולשדר את הנתונים עפ"י צרכי המשתמש, באמצעות ממשק אינטרנטי ידידותי למשתמש.
כמו כן, לאתר תקלות בזמן אמת ואף להפעיל מערכות סגירה/פתיחה של מגופים בכדי למנוע תקלות קריטיות בתשתית המים, לשלוח התראות בזמן אמת למשתמשים (המערכת יכולה לעבוד גם על סוללות וגם דרך אספקת מתח קבוע).

ל- APPOLO מדי לחץ מובנים המהווים חלק אינטגראלי מהמוצר. המערכת תדע "להאזין" ללחץ המים בקו בצורה רציפה (צינורית פיקוד מחוברת אל היחידה באופן קבוע), וכאשר זו מזהה חריגה מסף המוגדר ע"י המשתמש, תתחיל "הקלטה" של הנתונים, עד 128 דגימות בשנייה ולאחר מכן שידור התראה לממשק האינטרנטי. באמצעות שיטה זו המערכת מאפשרת איתור מהיר של הלמי מים ובכך להקטין את פחת המים.
מוצר נוסף שמושק בימים אלה ע"י רפאל מגופים הוא Ultraf - הידרומטר אולטראסוני דיגיטלי, אשר מהווה פריצת דרך בתחום המדידה וההגפה ההידראולית למגוון מטרות ושימושים.
סדרת המוצרים החדשה של Ultraf זמינה למכירה מקוטר ''3 ועד ''6 (כולל) ובקרוב יתווסף Ultraf בקוטר ''8.
למוצר שימושים רבים לתחום ההגפה ההידראולית, מדידת מים אולטראסוני מופעל סוללה, אפליקציית ניהול לחצים מתקדמת ומנוהלת באמצעות טלפון הנייד, כל זאת תוך אפשרות חיבור המערכת אל אביזרי תקשורת חיצוניים לשם קבלת מידע וניהול המערכת מרחוק.
שילוב של APOLLO ו- Ultraf יחד מהווה פתרון כולל למדידת מים מדויקת, הגפה הידראולית, פיקוד ושליטה כמערכת שלמה בצורה מיטבית וקלה לתפעול.

לפרטים נוספים:
דוא"ל: gaharon@talis-group.com | מרכזיה: 04-6263555 | מחלקת מכירות: 04-6261477
ליאור מור - מנהל מוצר פתרונות חכמים | דוא"ל: lmor@talis-group.com | נייד: 054-6747415
אתר: www.raphael-valves.com