מהו הכנס השנתי של אג"מ?

הכנס השנתי ה-16 של האיגוד הישראלי למים (אג"מ) , התקיים ב-22.05 במרכז הירידים תל אביב, וזכה לתשבחות רבות. השתתפו בו למעלה מ-400 בכירים, מקבלי החלטות ואנשי מפתח בתעשיית המים

 

כנס אג"מ הוא הכנס המוביל בישראל להצגת מגמות, שינויים וחידושים בתחום המים ודיווח על ההתפתחויות הגלובליות והמקומיות במשק המים. יחד עם זאת, מהווה הכנס נקודת מפגש לקהל משתתפים רחב כדי להכיר מקרוב נותני השירות המובילים בענף וליצור הזדמנויות עסקיות ושיתופי פעולה.
זוהי זכות גדולה עבורי, להיות חלק מהצוות המארגן של הכנס.
הכנס השנתי ה-16 של האיגוד הישראלי למים (אג"מ) הופק בשיתוף "מידע כנסים", התקיים ב- 22.05.2019 במרכז הירידים תל אביב, וזכה לתשבחות רבות. בכנס השתתפו למעלה מ-400 בכירים, מקבלי החלטות ואנשי מפתח בתעשיית המים.
הכנס עסק בנושאים המורכבים ביותר בתחום המים, כגון: תכנית האב, אספקה וניהול של משאבי מים, מי תהום ומים עיליים, דיגום ובדיקות מים ושפכים, מתקני טיפול קטנים וגדולים, משבר המים, מחזור מים וחומרי גלם, טיפול וסילוק בוצה, טיפול בשפכי תעשייה ומלונאות, שיקום נחלים ואקוויפרים , חוק המים, משילות ותקינה וטכנולוגיות חדשות, והציג מקרי בוחן של חברות מובילות שהטמיעו פתרונות והניעו תהליכים.
משק המים נמצא במצב אי-ודאות תמידי. היה זה הנושא העיקרי שעלה במליאה. ההתמודדות עם אתגר זה נידון ע"י מובילי משק המים: גיורא שחם, יו"ר רשות המים, דיבר על אתגרי תכנון ותפעול משק המים. מנכ"ל משרד האנרגיה אודי אדירי דיבר על קביעת מדיניות.

אתגר גדול הוא להביא כל שנה הרצאות מעניינות חדשות, והשנה, בנוסף למרצים הישראלים, שולבו מרצים בינלאומיים שהציגו את נקודת מבטם על עולם המים מחוץ לבועה המקומית.
כל שנה מחדש מרגש לצפות במפגש בין אנשי המים הוותיקים, הדור המייסד של עולם המים הישראלי, לבין הדור החדש המביא אתו פתרונות יצירתיים ומיזמים חדישים. המפגש הבלתי אמצעי בין אלו, והלימוד ההדדי, הם שמביאים את אנשי המים בישראל, למודת תקופות בצורת רבות, לפתח פתרונות מגוונים, טכנולוגיים וניהוליים, כדי להתגבר על הקשיים וליצור לחברות הישראליות מוניטין בינלאומי בתחום זה.
אחד הרגעים המרגשים בכנס הוא הענקת פרס מפעל חיים. השנה זכיתי להעניק את הפרס לפרופ' יורם אבנימלך. פרופ' אבנימלך, המדען הראשי הראשון של המשרד להגנת הסביבה מיום הקמתו של המשרד. הקים בטכניון את ה"קמפוס הירוק" במטרה להפעיל מסגרת סביבתית נאותה בטכניון. עד היום עוסק פרופ' אבנימלך בהקניית הידע בתחום הסביבתי בארצות מתפתחות.


This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

הדפסה הורדה

לשאלות ופרטים נוספים

נא מלאו את פרטיכם ונציגינו ייצרו עמכם קשר בהקדם